2010

9.10

Toimus traditsiooniline lõikuspidu, kus maitsva õhtusöögi juures nii mõndagi olulist arutatud sai. Aitäh kõikidele kaasalööjatele! Vaata pilte.

23.08

28. augustil toimus Võntküla külaplatsil tore Pannkoogipäev, kus kõik võisid kookide küpsetamises kätt proovida. Aplaus Airele, Ingele ja Kaile, kes Kirimäe lippu kõrgel hoidsid ja soolaste pannkookide kategoorias oma “Ökopannkookidega” esikoha saavutasid! Vaata pilte.

20.08

Toimus sügisene rohevahetus.
Vaata pilte.

7.08

7. augustil toimus juba viiendat korda Taebla valla küladepäev. Võõrustajaks eelmise aasta võitja Turvalepa küla. Sportlike mängude, viktoriini ning leiva ja kesvamärjukese konkursi kaudu selgitati parim küla, kelleks osutus jällegi Turvalepa. Teise koha sai Kedre ning kolmanda meie küla. Kokku oli aktiivselt osalemas 6 võistkonda. Küladepäev oli hästi korraldatud ja võistlused lahedad, Turvalepa külaplats meeldiv ja hubane. Ootame rõõmuga järgmist küladepäeva, mille korraldamise au on Kedre külal.
Küladepäeval andis vallavanem Ülle Erman ka teada selleaastase heakorrakonkursi tulemustest. Kirimäe külaplatsi tunnustati eriauhinnaga hoole ja vaeva eest külaplatsi rajamisel.
Tänu kõikidele, kes küla eest võistlesid, konkursileiba küpsetasid, õnneloosile esemeid annetasid ja selles osalesid või niisama kaasa elamas ja uudistamas käisid!
Vaata pilte.

30.07
Tantsuõhtu Kirimäel.
Et külaplatsi vastvalminud tantsulava ei peaks nukras üksinduses kükitama, kutsusime rahvast 30. juulil simmanile. Lihtsalt tantsima, muusikat kuulama ja juttu puhuma.
Pillidega tuli kohale kahemehe bänd „SASS“. Pidu algas tasapisi nagu eestlasele omane. Rahvast kogunes oma külast ja kaugemalt. Muusika hoogsamaks muutudes kogus tants tuure ja trall ei vaibunud isegi esimeste vihmasagarate maha sadades. Nõnda jõuti vihma ja pimedust trotsides uude päeva ja koduteele asudes hakkas taevaserv juba helendama. Pillimehed kiitsid publikut ja tantsijad väsimatuid pillimehi.
Külaselts kiidab tublisid tantsumehi kes tuju üleval hoidsid ja suur, suur tänu lahketele annetajatele.

17.07

Toimus seiklusmäng lastele ja noortele „Tunne oma kodukanti!“. Vaata pilte.

24.06

Jaanipäeval paigaldas Kirimäe külaselts Kirimäe vanale koolimajale uue mälestustahvli, kuna eelmine, 12 aastat tagasi Taebla tookordsete vallajuhtide ja selles koolis õpetust saanute poolt seinale sätitud puittahvel oli oma aja ära elanud. Uus mälestustahvel on Kirimäe külale omasest paekivist ja annab teada, et kool tegutses Kirimäel aastatel 1845-1949. Kohaletulnutele jagasid selgitusi ja mälestusi endises koolihoones elavad Linda Helme ja Helle Kadanik . Vaata pilte.

23.06

Jaanilaupäeval toimus Kirimäe-Nihka jaanituli. Kui päris vanu aegu mitte arvestada, siis saadi oma küla jaanitule üle uhked olla juba teist korda. Peokohaks oli külaplats „Simmani”, mis aastaga tänu töökale külarahvale tublisti täienenud ja kaunimaks saanud. Pidu toimus rahvalikus stiilis, paljud olid nõnda ka rõivastunud. Pidulisi saabus nii kohapealt kui naaberküladest. Toimus lõbus viktoriin Kirimäe küla teemadel. Kell 21.00 süüdati maakaitsepäevalt Nigulas toodud võidutulest jaanituli.
Õhtujuhiks oli palutud rahvamuusik Jaagup Kippar, kes tutvustas rahvapille, õpetas põnevaid rahvalikke tantse ning vedas ühislaulmist ja ringmänge. Laulu jätkus kella 2-3-ni öösel.

Suur tänu kaasa löömast kõikidele toredatele pidulistele ja meie lahketele toetajatele: AS Maag Lihatööstus, Kirimäe Põllumajandusühistu, AS Greencoal!

Kirimäe külaselts
Vaata pilte.

08.05

Toimus külaplatsil järjekorde kevadine rohevahetus ja samal ajal ka pajupunumine. Vaata pilte.

04.05

Kirimäe külaplatsi külastas kohaliku omaalgatuse programmi komisjon 2010 1. vooru projektitaotluste hindamiseks. Külaskäigu jooksul tutvuti juba lõppenud projektide aruannetega ja teostati kohapeal investeeringuobjekti paikvaatlust. Vaata pilte.

01.05

1. Mail toimus üleriigiline talgupäev. Hommik ähvardas vihma, kuid meie tublid talgulised ei lasknud ennast segada laupäevahommikustest vihmasabinatest. Kell 11 toimus kogunemine ja usin talgutöö võis alata.
Esmärgiks oli külaplatsi korrastamine , millega saime me suurepäraselt hakkama. Plaani võetud tee ääred said puhtaks lehtedest ja kuivanud okstest. Alustasime ka kraavi äärde aia ehitusega ja mõned arooniadki said istutatud. Lõunaks olid supimeistrid valmistanud meile maitsvad supid.
Pealelõunat koristasime ka veel platsilt kive, et suvel muretum muru oleks niita.
Siinkohal tahaks öelda suured tänud talgulistele.

Pildimaterjali toimetamistest näeb siit.

14.02

Kirimäe ja Nihka rahvas tähistasid traditsiooniliselt vastlapäeva. Hallimäel toimus pikima liu võistlus ja külaplatsil kombekohaselt hernesupi ja vastlakuklite söömine. Vaata pilte.

23.01

Taebla vallamajas toimus Kirimäe Külaseltsi üldkoosolek. Enne seda pidas loengu kõigile huvilistele paevana Rein Einasto. Üldkoosoleku protokoll. Pilte üritusest vaata siit.

%d bloggers like this: